Nezaradené

Čo je dôležité pri učení jazyka?

Nezaradené

Čo je dôležité pri učení jazyka?

Častokrát si kladieme otázku, čo je pri výučbe cudzieho jazyka najdôležitejšie.

Keď idú murári stavať dom, dôležitý je plán, postupnosť aj kvalita materiálu, no tomu všetkému vládne odbornosť stavbárov

Rovnako tak je to pri výučbe cudzieho jazyka. Dôležitá je dobre zvolená kniha, vhodný čas, Vaše odhodlanie, no na vrchole sedí odborný/á lektor/ka.

Samozrejme, Vaša osobná motivácia a cieľ, ktorý by ste chceli dosiahnuť sú základnými kameňmi, na ktorých je možné stavať.  Učiť sa cudzí jazyk pre vlastné potešenie je výbornou motiváciou. Menšou motiváciou už bude prei žiakov a študentov, ktorí majú cudzí jazyk v škole 3-4x týždenne, no nebaví ich a známky im chuť k učeniu len uberajú. 

Prejaviť záujem aj u niekoho, kto záujem vôbec nemá je ťažké. Pomôcť Vám v tom však môže kvalifikovaný/á a skúsený/á lektor/lektorka. 

Nie je problém nájsť jazykovú školu, v ktorej sa budete cudzí jazyk učiť. Problém je nájsť lektora/lektorku, ktorý/á Vás bude k výučbe viesť a motivovať a to aj vtedy, keď začnete mať pocit, že prestupujete na mieste a nenapredujete.

Takže, ak máte najlepšiu učebnicu, jazyku sa venujete niekoľkokrát do týždňa (nepočítame čas, ktorý cudziemu jazyku venujete mimo hodiny) a stále to zadŕha, chyba môže byť aj vo Vašom/šej lektorovi/lektorke.

Kvalifikovanosť, skúsenosť, oduševnenosť a nadchnutie sa pre jazyk je presne to, čo od svojho/svojej lektora/lektorky potrebujete!