Znalosť jazykov vie obohatiť aj Vianoce

Niektorí z nás si možno vianočnú atmosféru chodia, alebo pôjdu spríjemniť do Viedne. Nepotrebujete na to samozrejme žiadne profesionálne jazykové schopnosti, stačí chuť komunikovať :o) Stačiť vám bude pár základných viet v angličtine, trošku lepšie vás budú vnímať ak to budú vety v nemčine (Viedeň) či maďarčine (Budapesť) a prinajšom sa budete len usmievať a ukazovať prstom. Aj tak sa dohodnete. No naučiť sa nové frázy a ísť si vyskúšať do takejto atmosféry je vždy príjemné. Zahraniční predavači nebývajú na trhoch takí znechutení ako tí slovenskí a radi s vami zavtipkujú a podebatujú, trebárs aj o tom, či je lepší banán v mliečnej alebo horkej čokoláde. Stačí sa odhodlať a rozprávať. A keď sa to nepodarí pri prvom stánku, pri desiatom to už možno bude fajn.

 

Aby ste sa v cudzine (nielen) na Vianoce nestratili

 

Aj Vianoce môžu byť zaujímavejšie a bohatšie, ak ovládate cudzie jazyky. Preto sme pre vás pripravili  zopár anglických fráz, ktoré využijete nielen počas Vianoc.

 

Vianočný a novoročný slovníček

 


Zažite príjemnú vianočnú atmosféru aj vďaka vedomostiam, ktoré sa naučíte s nami.

Príjemné adventné obdobie praje Jazyková škola ELFI

PS: Ak ešte stále rozmýšľate nad vianočným darčekom a možnosť výučby cudzieho jazyka sa Vám páči, darujte napr. darčekovú poukážku na jazyk a počet hodín, ktoré si sami zvolíte :)